Klášterec podlehl po přestřelce Jablonci

Klášterečtí hokejisté dnes bohužel nenavázali na výkon z Jindřichova Hradce a dnes podlehli na domácím ledě Jablonci nad Nisou 6:7. Po první třetině se ujal hostující tým vedení 3:1 a po druhé už vedl 5:2. Ve třetí třetině se ale rozjel brankostroj a padlo v ní šest branek. Bohužel pro Klášterec dal ale Jablonec o jednu branku více a sebral tak domácím všechny body. Jediné mínus v utkání byl pan rozhodčí, který hrubě nezvládl zápas a určitě bude muset ještě co vysvětlovat.
28. září 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
6:7
1:3, 1:2, 4:2

branky a nahrávky: Statistiky: Branky a nahrávky: 4. Pražák (Mála), 31. Miklovič (Heindl, Řepík), 44. Miklovič (Loučka, Mašek), 45. Hanták, 49. Deveri, 50. Deveri (Mála, Žižka) – 3. Bittner, 8. Nevyhoštěný (Liška, Bittner), 14. Čechura (Nevyhoštěný, Stehno), 27. Tondr (Šulc), 36. Nevyhoštěný (Bittner, Liška), 44. Šulc (Bříšká), 46. Bříška (Tondr, Zeman).

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Loučka, Koblitz, Pražák, Štrach, Jáchym, Žižka, Diviš, Miklovič, Řepík, Matějka, Deveri, Mašek, Horváth, Kabeláč, Pokorný, Mála, Freiberg, Hanták, Heindl

Vlci Jablonec nad Nisou: Příhoda (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Bittner, Čechura, Abraham, Zeman, Peřina, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Stehno, Mulač, Brokeš, Frk, Hloušek, Miškovský

Začátek utkání přinesl divákům v Klášterci hned dvě slepené branky. Ve 3.minutě se radoval Jablonec, když první gól v utkání vstřelil Jan Bittner. Vedení jabloneckých hráčů trvalo ale pouze třináct vteřin. Po chybě hostujícího brankáře Příhody se do odkryté klece trefil Roman Pražák, který tak oslavil svůj návrat na led prvním gólem. Hned po vstřelené brance se řítil na jabloneckého brankáře osamocený Libor Řepík, jeho střela šla však mimo. 8.minuta nám nabídla další branku. Jablonecký Michal Nevyhoštěný prostřelil Damaška a poslal hosty do vedení. Domácí tým se snažil po inkasované brance co nejrychleji vyrovnat, ale laciné odevzdávání puku soupeři a nepřesnost v rozehrávce znamenala další branku v domácí síťi. Přesilovou hru jabloneckých vlků využil Tomáš Čechura. Do první sirény už branka nepadla a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:3.

Druhá třetina nabídla divákům tři branky. Hned v úvodu se mohl radovat Klášterec, ale Příhodu zachránila dvakrát tyčka. 27.minuta přinesla další gól v domácí kleci. Jablonecký sniper Lukáš Tondr poslal hosty už do tříbrankového vedení. Po této brance došlo v domácí brance ke změně. Pavel Damašek odjel na střídačku a nahradil ho Jiří Tichý. Hosté byli v této části hry pánem na ledě. Ve 28.minutě ujížděli jablonečtí hráči dva na jednoho, ale na Damaška nevyzráli. Ve 31.minutě už se radoval domácí tým. Petr Miklovič si šikovně najel před branku kde tečoval střelu Tomáše Heindla a vykřesal ještě jiskřičku naděje pro domácí. Ve 36.minutě se na Damaška hnala hned čtveřice hráčů a poslední Michal Nevyhoštěný proměnil tento útok v další branku hostů. Ve 38.minutě se strhla mezi střídačkami šarvátka po které si to do sprch namířila hned trojice hráčů. Z Jablonce putovali do sprch hráči Čechura, Bittner a z Klášterce byl neprávem vyloučen hráč Řepík, který nejprve odtáhl jednoho z jabloneckých hráčů od šarvátky a poté ještě dostal sám pěstí do obličeje od soupeře. Do konce druhé třetiny se již nic nestalo.

Třetí třetina nabídla doslova brankové hody. Ve 44.minutě se do puku z první opřel Petr Miklovič a domácí byli zas v zápase. Ještě v té samé minutě ale skóroval i Jablonec a to jmenovitě Jan Šulc. Ve 45.minutě bylo nařízeno trestné střílení pro domácí, které proměnil Filip Hanták. Tři branky během necelých dvou minut ale bylo málo. Ve 46.minutě neproměnil Klášterec obrovskou šanci a pravidlo nedáš-dostaneš se potvrdilo. Osamocený Kamil Bříška a zdálo se že je již vše rozhodnuto. To ale nebyla pravda. Ve 49.minutě snížil na rozdíl dvou branek domácí Danko Deveri a Klášterec vycítil šanci z výsledkem ještě něco udělat. V 50.minutě už to bylo jen o jednu branku. Danko Deveri zasunul puk do klece a domácí fanoušci začali hnát domácí hráče k vyrovnání. Klášterec byl posledních deset minut vždy kousek od vyrovnání, ale to bohužel nepřišlo. Klášterec prohrál i druhé domácí utkání v nové sezóně, když opět inkasoval před domácím publikem sedm branek.