Další klášterecká výhra - tentokrát nad Děčínem

Po slavné výhře nad řisutskými buldoky si klášterečtí hráči poradili také s hráči Děčína, kteří byli soupeřem našeho celku první prosincovou sobotu. Skóre sice otevřeli hosté, ale Klášterec ještě v první třetině vyrovnal. Ve druhé dokonce domácí vedli, ale pak přišla silná děčínská dvouminutovka a vedení hostů 3:4. K obratu zavelel minutu a půl před koncem kapitán Loučka, který vyrovnal a zařídil jistý bod. Ten druhý si naši připsali po trefě Lukáše Hrdličky na konci prodloužení.
6. prosince 2014 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:4p
1:1, 2:3, 1:0 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Freiberg (Koblitz), 26. Hrdlička (Hammerbauer), 31. Mála (Žižka, Hammerbauer), 56. Loučka (Žižka, Freiberg), 65. Hrdlička (Freiberg, Mála) - 13. Faigl (Kuchynka, Kment), 31. Kuchynka (Volráb, Hašek), 31. Volráb (Vaněk), 33. Málek (Strnad). Vyloučení: 8:7.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Loučka, Žižka, Koblitz, Strejček, Zicho, Kosina, Bohuslávek - Hrdlička, Hammerbauer, Mála, Řepík, Jáchym, Freiberg, Toušek, Vlastník, Toman.

Děčín: Lavinger - Filipovský, Vaněk, Kaltenböck, Hříbal, Málek, Zdvořáček, Kvaček, Hašek, Volráb - Faigl, Kuchynka, Kment, Fojt, Chovanec, Chamrád, Vacek, Račák, Strnad, Bezpalec.

První velkou příležitost měli domácí v polovině 11. minuty, když se do Touškovy přihrávky před děčínskou brankou vložil hostující obránce a málem překvapil vlastního gólmana. Puk skončil jen vedle děčínské branky. Bohužel, protože o dvě minuty později hosté svou velkou šanci využili dokonale. Z rohu kluziště za Kaššákovou brankou vyšťoural Kuchynka puk, Kment ho špičkou hole posunul na volného Tomáše Faigla a Děčín vedl 1:0. Dlouho ovšem domácí fanoušci nesmutnili. Na konci 16. minuty našel Koblitz přesnou přihrávkou najíždějícího Petra Freiberga, který se šikovně zbavil obránce a hostujícímu brankářovi nedal šanci - 1:1. Dvě minuty před koncem třetiny měli domácí hráči štěstí, když najíždějící Hašek nezpracoval poskakující puk a minul Kaššákovu branku. Skóre se tak měnilo až ve druhé třetině.

A druhá část hry byla na góly opravdu bohatá. První šanci měl na své holi Štěpán Kuchynka, který prošel téměř bez problémů domácí obranou a jen proto, že byl faulován nezakončil a jeho střela skončila jen na boční síti. Po předchozím vyloučení děčínského hráče se síly na ledě vyrovnaly a více to vyhovovalo kláštereckým. Hammerbauerovu přihrávku přes téměř celé kluziště zpracoval na modré čáře Lukáš Hrdlička, nabruslil si před Lavingera a zakončil. Chvíli to vypadalo, že děčínský gólman má puk bezpečně v lapačce, ale ten nakonec doklouzal do sítě a Klášterec vedl ve 26. minutě 2:1. Do dvoubrankového vedení dostal domácí tým František Mála, když ve 31. minutě z mezikruží prostřelil Lavingera. Jenže už po šestnácti sekundách se před Kaššákem objevil důrazný Štěpán Kuchynka a přesnou trefou snížil na 3:2. A po dalších jedenácti sekundách se Daniel Volráb zbavil u mantinelu svého strážce, nabruslil si před Kaššáka a překonal ho technickou střelou nad levé rameno. Bylo to 3:3, ale noční můra domácího celku nekončila. Na konci 33. minuty zkolabovala domácí obrana, na Kaššáka si vyšlápli hned tři hostující hráči a byl z toho čtvrtý děčínský gól. Jeho autorem byl Dominik Málek.

Od té chvíle začala stíhací jízda domácích hráčů alespoň za vyrovnáním, které by zaručovalo prodloužení a zisk nejméně jednoho bodu. Dvě minuty před koncem poslední třetiny se klášterečtí odhodlali ke hře bez brankáře a vyplatilo se. Puk se po buly vykutálel z klubka hráčů k Jakubu Loučkovi, jehož dělovka skončila v děčínské síti a šlo se do prodloužení.

V něm se přiklonilo štěstí k domácímu celku, ačkoli jeho hráči měli několikrát namále a udrželi remízu jen díky pohotovému Kaššákovi. V 64. minutě dostali domácí výhodu přesilovky a to rozhodlo. Lukáš Hrdlička si před Lavingerovou brankou počíhal na Freibergovu nahrávku a rozhodl o výhře Klášterce 5:4 v prodloužení.