Čtyři minuty a Klášterec jede z Jablonce bez bodu

Šestapadesát minut byli hosté lepším týmem. Domácím vyšly přesilové hry v závěru zápasu. A Klášterec opustilo štěstí. Při jednom gólu Damašek bez hokejky nestihl zasáhnout, při druhém si puk našel cestu za čáru po několika tečích, další se odrazil od brusle bránícího hráče. Nejvíce ale mrzel ten rozhodující. "Jeli dva na jednoho, vyrazil jsem puk jen před sebe a Špak jej kopnul za brankovou čáru. Ale vyloženě kopnul," zdůrazňuje Damašek. Rozhodčí vítěznou branku uznal.
21. února 2009 | 18:00
4:3
0:1, 0:1, 4:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 57. Měrtl (Kapička), 58. Bárta (Špak), 59. Černý, 60. Špak (Kapička, Kadeřábek) - 18. Ton (Stehlík), 34. Novotný, 51. Freinberg (Spitzer),. Rozhodčí: Kareš Jiří - Plch Jakub, Ježek Josef. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 180.

Vlci Jablonec nad Nisou: Hanousek - Beránek, Špak, Pavlů, Hrach, Černý, Chládek, Hataš - Měrtl, Kadeřábek, Kapička - Bacovský, Bárta, Nevyhoštěný - Špalek, Šejnoha, Drak - Duda

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer - Ambrož, Palubjak - Kocek, Kramár - Zmeškal, Boguský - Panocha, Novotný, Freiberg -Novák, Řepík, Pražák - Stehlík, Ton, Jáchym - Bečvář, Krpenský

Soused v tabulce a hlavně velice těžký soupeř čekal na Vlky v sobotním podvečeru. Domácí hokejisté nastoupili do utkání již posíleni o čtveřici hráčů z Benátek - Bártu, Nevyhoštěného, Hracha a Pavlů. I tak ale nebyla soupiska plná – marodka nadále decimuje lavičku Vlků. Ani soupeř neponechal před závěrem soutěže nic na náhodě a posílil se o několik hráčů Kadaně a juniorky Chomutova.

A od začátku zápasu ukazoval, že by si rád odvezl z Jablonce body. Svůj výkon opíral o výborně chytajícího Damaška, dobré bruslení a přesnou náhru na neustále vysunutého hráče za domácí beky. K vidění tak byl slušný hokej, v němž nadále bylo znát, že Vlci se v poslední době velice trápí v koncovce a soupeřova branka jako by byla zakletá. A protože se domácí střelci nedokázali prosadit, přišel úder ze strany hostí. V 18.minutě si našla přihrávka z vlastního obranného pásma cestu přes jablonecké beky na najetého Karla Tona, a ten tváří v tvář Hanouskovi nezaváhal a poslal Klášterec do vedení.

Obraz hry zůstával stejný i ve druhé části. Vlci sice přidali na důrazu a Damašek byl neustále v pernamenci, ovšem ani hosté nezůstávali pozadu a své umění musel prokazovat i Hanousek. Štěstí v koncovce ale stále Vlci nenacházeli – když již byl Damašek překonán, zachránila jej tyčka jeho svatyně. A opět platilo otřepané „nedáš – dostaneš„ – ve 34.minutě nepříliš povedenou střelou do protipohybu překonal domácího brankáře Karel Novotný a sebejistí hosté pak bez problémů udrželi dvoubrankové vedení až do konce druhé třetiny.

Před závěrečným dějstvím musel odstoupit ze hry Špalek, a tak učinil trenér Svatoš změny ve složení mužstva. Na beka k Beránkovi nastoupil do té doby náhradník Duda a Špak se posunul na místo levého křídla k Bártovi a Nevyhoštěnému, když Bacovský přešel do třetí útočné formace. Snaha domácích o zvrat nadále trvala, hráči dřeli a bojovali, ovšem prolomit střeleckou smůlu se nedařilo. A když v 51.minutě přidal v oslabení třetí branku do domácí sítě Petr Freiberg, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Jenomže hokej je nádherná hra zvratů a nečekané se stalo skutkem. Pomohla k tomu přesilovka domácích v 56.minutě, hostující Kocek naprosto zbytečně k podražení ještě přidal krosček na ležícího domácího hráče a vyfasoval trest 2+2minuty. Po dvaceti vteřinách přesilovky konečně prolomil střeleckou smůlu Tomáš Měrtl, kterému spoza branky nahrával Kapička. A přesilovka nadále pokračovala, Vlci svého soupeře zamkli před Damaškem a přesně minutu po Měrtlovi se trefil téměř z brankové čáry a nulového úhlu Michal Bárta. Z jasného zápasu se stalo drama, které gradovalo – v čase 58:13, tedy opět po minutě, se trefil od modré Aleš Černý a bylo vyrovnáno! A když se zdálo, že se bude prodlužovat, tečoval 29 vteřin před koncem Kapičkovu střelu Jiří Špak a k nemalému nadšení domácích fanoušků dokonal obrat zápasu! Hosté sice reklamovali dosažení branky bruslí, rozhodčí však svůj verdikt nezměnil a Vlci tak díky neuvěřitelnému závěru získali tolik potřebné tři body.