Hokejoví junioři jsou v lize zatím na třetím místě

Ve 14. kole přivítali klášterečtí a kadaňští hokejoví junioři na domácím ledě pražské letce z Letňan, vedoucí celek juniorské ligy. A začali dobře. Ve 12. minutě vybojoval Hučko buly a přesnou nahrávku dorazil do pražské branky Tomáš Topolančin.

Druhého gólu se dočkali domácí hráči v polovině druhé třetiny. Dokonale využili přesilovku pět na tři a puk do branky nakonec dorazil Marek Oplt, který hned potom inkasoval nepříjemný zákrok od letňanského Bočka. Za třetím gólem vystartoval Petr Hučko z vlastní obranné třetiny. Poměrně v klidu dobruslil až před letňanského gólmana a nekompromisně zavěsil. Minutu před koncem druhé části hry utekl letňanské obraně Marek Oplt a zvýšil už na 4:0 pro domácí juniorku.

Radost pokazil domácím hned na začátku poslední třetiny Petr Novák, který se protlačil až před Zavadila a snížil na 4:1. O tři minuty později pak Mašek s Mrázkem rozebrali domácí obranu a druhý jmenovaný korigoval stav zápasu na 4:2. Dalším kořením utkání pak byla už jen rvačka mezi Kolářem a Zimou v poslední minutě. Klášterečtí a kadaňští junioři jsou v současnosti s devatenácti body na třetím místě tabulky juniorské ligy za prvními Letňany a druhou Hvězdou Praha.

„Po porážce na jejich ledě, kdy jsme dostali neskutečný nářez devět dva, tak jsme se na tento zápas extra připravovali,“ komentoval po utkání výhru svých svěřenců trenér Milan Novotný. „Chtěli jsme si ověřit, zda jsme schopni hrát i s těmi nejlepšími z horních pater tabulky. Myslím, že tenhle zápas jsme odehráli velmi zodpovědně.“